Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

14.06.2021

Organizátori sieťarského stretnutia CSNOG 2021 vyhlasujú výzvu Call for Abstracts

Usporiadatelia štvrtého ročníka komunitného stretnutia správcov českých a slovenských sietí CSNOG 2021 dnes vyhlásili Call for Abstracts. Záujemcovia o prednášku môžu svoje abstrakty prihlasovať do 31. augusta, a to na webe akcie. Programová komisia na čele s novým predsedom, ktorým bol zvolený Ondřej Caletka, uvíta príspevky zamerané na správu sietí, infraštruktúru alebo bezpečnosť. Organizátormi podujatia CSNOG 2021 sú združenia CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

Hlavný program stretnutia má na starosti nezávislá programová komisia zložená z renomovaných osobností z odboru. Od začiatku v jej čele stál Sergey Myasoedov, ktorého tento rok vystriedal doterajší člen komisie Ondřej Caletka pôsobiaci v medzinárodnej organizácii RIPE NCC. Ondřej Caletka predtým pôsobil ako správca a vývojár v akademickom združení CESNET. Ondřej Caletka je tiež dobrovoľným organizátorom konferencie LinuxDays a vytrvalým propagátorom IPv6.

"Rád by som týmto poďakoval Sergeyovi za prácu, ktorú doteraz vo svojej funkcii odvádzal, a som rád, že nás úplne neopúšťa a bude aj naďalej pôsobiť ako člen programovej komisie. Verím, že sa podarí nadviazať na predchádzajúce ročníky a zostaviť zaujímavý program, ktorý bude prínosom pre celú komunitu v Českej aj Slovenský republike," uvádza Ondřej Caletka, predseda programovej komisie CSNOG 2021." Rád by som v mene členov komisie vyzval všetkých odborníkov na správu sietí, či už zo súkromnej, štátne či akademickej sféry, aby sa nám prihlásili a prostredníctvom svojich príspevkov sa podelili o svoje poznatky vedúce k rozvoju sieťarského odvetvia v oboch krajinách. "

Návrhy príspevkov do hlavného programu CSNOG 2021 môžu záujemcovia posielať cez formulár do 31. augusta, pričom abstrakty môžu byť v českom, slovenskom alebo anglickom jazyku.

Ďalšie informácie spojené s komunitným stretnutím CSNOG 2021 budú postupne zverejňované na webových stránkach akcie a na sociálnych sieťach Facebook, Twitter a LinkedIn.