Neutral Internet eXchange
Neutrálna výmena dát, kvalitná a rýchla infraštruktúra, efektívna komunikácia, to je projekt NIX.SK

AKTUALITY

08.04.2020

Komunitné stretnutie správcov českých a slovenských sietí CSNOG 2020 by sa malo konať v septembri v Brne

 

Pokiaľ to situácia dovolí, uskutoční sa tretie komunitné stretnutie správcov českých a slovenských sietí (CSNOG 2020) 8. a 9 septembra v Brne. Cieľom tejto tradičného dvojdňového podujatia je nielen prezentácia noviniek a súčasných trendov z oblasti internetových sietí a ich správy, ale aj odborná diskusia a zdieľanie know-how, ktoré povedie k rozvoju tohto odvetvia na území oboch krajín. Hlavnými organizátormi podujatia sú združenia CZ.NIC, NIX.CZ a CESNET.

Komunitné stretnutia CSNOG (Czech and slovenských Network Operators Group) sa v roku 2018 zaradilo medzi ďalšie podobné akcie, ktoré sa konajú v rôznych štátoch a regiónoch sveta. Jedná sa z pravidla o nekomerčné stretnutia expertov, na ktorých sa schádza a verejne diskutujú poskytovatelia internetového pripojenia (ISP), prevádzkovatelia CDN, zástupcovia hostingových spoločnosti, správcovia sietí, registrátori doménových mien a záujemcovia o internetovej siete a technológie.

"Pevne veríme, že sa v septembri uskutoční dlhodobo plánované stretnutie sieťových špecialistov CSNOG 2020. Preto sme sa rozhodli, že aj napriek stále trvajúcemu núdzovému stavu začneme s jeho prípravou. Po oznámení termínu a miesta konania by sme do konca mesiaca radi zverejnili web akcie a vyhlásili Call for Papers. Dúfame, že sa nám aj tentokrát zíde rad zaujímavých príspevkov ako od českých a slovenských sieťových špecialistov, tak od kolegov zo zahraničia, " vysvetľuje Sergey Myasoedov, ktorý má na starosti programovú časť CSNOG 2020.

Programy minulých dvoch ročníkov sa skladali okrem iného z tém týkajúcich sa systému doménových mien, internetového prepájanie na úrovni prepojovacích uzlov, nových nástrojov v sieťovej bezpečnosti alebo telekomunikáciách. Jednotlivé prezentácie a ich videozáznamy sú k dispozícii na webových stránkach stretnutí CSNOG 2018 a CSNOG 2019.

Aktuálne informácie budú organizátori postupne zverejňovať na komunitných webových stránkach a na sociálnych sieťach Facebook, Twitter a LinkedIn.